fbpx

Sebaobrana
pre celú rodinu

Pamätáte si na vaše detstvo? Zdôverili (by) ste sa rodičom so všetkým? Aké boli dôvody, prečo ste niektoré veci tajili, aj keď ste potrebovali pomoc? Mali ste pocit, že ste si mohli nastaviť hranicu a bola rešpektovaná?

Je pravdepodobné, že (vaše) deti s takýmito otázkami taktiež bojujú, aj keď sa zdá, že na to nemajú vek. Práve preto je dôležité spoločne sa naučiť komunikovať o bezpečnosti – otvorene, bez hanby, strachu, formou hry a s kopou zábavy. U nás to inak ani nejde. 😊

Cieľom rodinného kurzu je spoločné budovanie stratégií osobnej bezpečnosti, otvorenej komunikácie a dôvery. Spolu s deťmi si precvičíte pozornosť, reakcie na nepríjemné momenty z bežného života (posmievanie, naliehanie, nepríjemné otázky či nechcené objatia), a vzájomne načerpáte inšpiráciu na to, ako sa brániť.

Počas piatich hodín sa spolu tiež naučíte rozpoznať rizikové situácie, vyskúšate si emočnú aj slovnú sebaobranu, a osvojíte si základy práce s priestorom a možnosti fyzickej sebaobrany.

Väčšina aktivít prebieha v zmiešanej skupine deti-rodičia. Kvôli relevantnosti obsahu, väčšej otvorenosti a vekovému rozdielu sa niekoľkokrát rozdelíme na samostatné skupiny.

Okrem posilňujúceho zážitku si domov odnesiete inšpiráciu na precvičovanie hraníc, posilňovanie sebavedomia a schopnosť postaviť sa za seba.

Kurzy sú rozdelené podľa veku detí na: 6-8 rokov, 9-13 rokov (pri každom kurze je uvedený vek detí).

Kedy a kde bude najbližší kurz?

📢 Momentálne nemáme naplánované žiadne ďalšie rodinné kurzy osobnej bezpečnosti. Ak však chcete vašim deťom (10-13 rokov) dopriať rovnako podnetnú skúsenosť, môžete ich prihlásiť na náš víkendový detský kurz.

Dieťa vo veku 6-8 rokov

Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím…

Jednodňový intenzívny kurz

Naučte sa 5 zásad sebaobrany za 5 hodín! V jednodňovom intenzívnom kurze povzbudzujúcej sebaobrany sa zameriame najmä na verbálnu sebaobranu a asertívnu komunikáciu pri najbežnejších scenároch (vymedzenie hraníc voči cudzím ľuďom aj blízkym osobám v neželaných situáciách). Taktiež sa naučíme 2 jednoduché fyzické techniky sebaobrany.