fbpx

Postav sa za seba

Divadelné predstavenie pre deti

Vitajte v interaktívnom bábkovom divadle pre deti zo škôlok a prvých dvoch ročníkov základných škôl. 

Jedinečný príbeh lesných zvierat a tvorov vám odhalí, aké dôležité je postaviť sa za seba a za všetkých, ktorí to potrebujú. Dokonca aj vtedy, keď si myslíte, že to nedokážete.

Hlavné postavy lesného príbehu sú odvážny, hoci nesmelý Medveď, sebavedomá Lasica a Lester – zlodej, ktorý ničí les a strpčuje život jeho obyvateľstvu. Ich spoločné dobrodružstvo naučí deti zásady bezpečnosti (mysli, zakrič, odíď, bráň sa, zdieľaj) a rúca mýty spojené so schopnosťou postaviť sa za seba.

Táto divadelná hra s interaktívnymi prvkami zapojí deti priamo do príbehu, naučí ich, že aj silné postavy niekedy potrebujú podporu, aby mohli využiť svoj hlas, stanoviť si hranice a komunikovať svoje pocity a potreby. Spolu s Lasicou si deti precvičia, ako zaujať sebavedomý obranný postoj, nájsť v sebe silný hlas, opísať emócie hlavných postáv.

To nie je všetko...

Divadelný zážitok a edukatívne prvky sú doplnené o vzdelávacie materiály pre ďalšiu prácu s deťmi. Deti a pedagogický kolektív sa tak môžu venovať následnému budovaniu osobnej bezpečnosti (vnímaniu okolia, vlastných emócií a potrieb, komunikácii, budovaniu dôvery a schopnosti vyhľadať pomoc.

Divadelný príbeh “Postav sa za seba” vytvorila naša skúsená lektorka Katarína Del Rio, ktorá je predškolskou pedagogičkou, matkou dvoch detí a riaditeľkou škôlky Vilka. Náš príbeh je pre deti nielen zábavným dobrodružstvom, ale aj výnimočnou príležitosťou na rast a učenie sa s pomocou obyvateľov lesa.

Predstavenie u vás v škôlke alebo v škole?

Zapáčilo sa vám naše divadielko a neviete sa dočkať, kedy prídeme k vám? Majte odvahu ako Medveď a napíšte nám!

Jednodňový intenzívny kurz

Naučte sa 5 zásad sebaobrany za 5 hodín! V jednodňovom intenzívnom kurze povzbudzujúcej sebaobrany sa zameriame najmä na verbálnu sebaobranu a asertívnu komunikáciu pri najbežnejších scenároch (vymedzenie hraníc voči cudzím ľuďom aj blízkym osobám v neželaných situáciách). Taktiež sa naučíme 2 jednoduché fyzické techniky sebaobrany.